Szkoła Podstawowa w Długiem Starem

Oferta szkoły - KONWERSACJE

Od września 2018 roku w Szkole Podstawowej w Długiem Starem prowadzone są zajęcia z konwersacji w języku angielskim. Są one jednym z elementów przygotowania do dwujęzyczności, która ma wystartować w tej szkole już w roku szkolnym 2020 / 2021. Oznacza to, że już za dwa lata nasi uczniowie będą uczyć się wybranych przedmiotów po angielsku.

LICZBA GODZIN JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2018/2019
KLASA PROGRAMOWO KONWERSACJE RAZEM
I 2 1 3
III 2 1 3
IV 3 1 4
V 3 2 5

LICZBA GODZIN JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2019/2020
KLASA PROGRAMOWO KONWERSACJE RAZEM
I 2 1 3
II 2 1 3
IV 3 1 4
V 3 2 5
VI 3 2 5

KONWERSACJE w języku angielskim pozwalają uczniom od najmłodszych lat przełamać blokadę przed mówieniem i dają możliwość jak najbliższego naturalnemu rozwoju umiejętności produktywnych w języku obcym. Stąd konieczna jest taka organizacja procesu nauczania języka obcego, aby pomóc uczniom rozbudzić w sobie pozytywne nastawienie do nauki języka obcego nowożytnego oraz budować postawę otwartości i szacunku wobec różnorodności języków, kultur i narodowości, przy jednoczesnym wspieraniu ucznia w budowaniu poczucia własnej wartości i wiary we własne możliwości.

Dzięki uprzejmości Gminy Święciechowy dzieci mają okazję szlifować swój angielski już od pierwszej klasy (1 dodatkowa lekcja konwersacji tygodniowo w klasie pierwszej, trzeciej oraz czwartej). Uczniowie klas piątych natomiast mają aż 2 godziny dodatkowego angielskiego, co daje im aż 5 lekcji tygodniowo. Taka ilość obowiązkowych zajęć z języka angielskiego jest naprawdę rzadkością (nawet w skali kraju ) i szkoła w Długiem Starem stała się „perełką” pod tym względem.

Nauczyciel prowadzący - Weronika Krawczyk.

Technologia, która nas wspomaga: strony www - anglomaniacy.pl, wordwall.net, learnenglishkids.britishcoucil.org, lyrictraining.com, classdodjo.com, hangman.no, blendedplay.com, quiznetic.com, classtools.com, learningapps.org, supersimple.com, learnenglishkids.britishcouncil.org, educandy.com, yummy.pl; aplikacje - Kahoot, Quizlet, GooseChase, Flipgrid, Gimkit.com oraz Toontastic.

Nauczyciele mają nadzieję, że uwieńczeniem pierwszego roku prowadzenia zajęć z konwersacji po angielsku będą cykliczne rozmowy uczniów szkoły w Długiem Starem z dziećmi z innych krajów (zwłaszcza z gmin partnerskich naszej gminy) za pomocą komunikatorów takich jak Skype czy Watsapp oraz popularnych platform (np. padlet.com/dashboard).

KONWERSACJE

Utworzono dnia 26.02.2019, 07:21

Pogaduchy po angielsku :-)

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.