Szkoła Podstawowa w Długiem Starem

Szanowni Państwo!

Utworzono dnia 04.03.2019

W naszej Szkole proponujemy nauczanie przyjazne MÓZGOWI! Najistotniejszym elementem i warunkiem osiągnięcia sukcesu jest niewątpliwie odwołanie się do ciekawości poznawczej uczniów, drugim, nie mniej ważnym, bezpieczna i przyjazna atmosfera. Taka jest właśnie NASZA SZKOŁA ...

Szkoła Podstawowa w Długiem Starem to „szkoła dla wszystkich”. Z codziennych radości tutaj budzi się nasza siła, moja siła… Rzeka życzeń onieśmiela nas, a jednocześnie podwaja siły do pracy, daje poszukującej naturze sens życia i coś, dla czego i dla kogo warto żyć! Jestem przekonana, że to co najlepsze i najpiękniejsze, jest jeszcze przed nami. Dobro ucznia jest dla nas najważniejszą wartością i motywacją do działania, tutaj kierujemy się słowami Korczaka: „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało” . Moim celem jako dyrektora szkoły jest przygotowanie uczennic i uczniów do bycia aktywnym i odpowiedzialnym członkiem społeczności. Chciałabym, aby nasza szkoła zachęcała do rozwijania umiejętności poznawczych, refleksji i niezależności w myśleniu. Pragnę zaszczepić w swoich wychowankach wiarę w siebie, empatię, chęć niesienia pomocy drugiej osobie i potrzebę współpracy. Dążę do tego, aby dzieci tej szkoły uczyły się dwujęzycznie, ponieważ jest to taka forma kształcenia dzieci i młodzieży w warunkach szkolnych, w której zajęcia wybranego lub wybranych przedmiotów odbywają się w języku innym niż język ojczysty ucznia. Takie działania z pewnością przyniosą lepsze perspektywy zawodowe i życiowe uczniów. Pragnę wyrazić serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy wspierali i wspierają naszą szkołę. To dla mnie radość i przywilej mieć takie osoby wokół.

Zapraszamy!

Wioletta Spychała - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Długiem Starem

Co nas wyróżnia

• Konwersacje w języku angielskim. Od września 2018 roku w Szkole Podstawowej w Długiem Starem, już od klasy 1, prowadzimy zajęcia konwersacji w języku angielskim. Są one jednym z elementów przygotowania do dwujęzyczności. Gwarantujemy wysoki poziom kształcenia językowego oparty na poznawaniu kultury, tradycji i stosowaniu wiedzy i umiejętności w różnorodnych kontekstach.

• Realizujemy innowacyjny projekt INDYWIDUALNI.PL. Z nami każdy uczeń wypracuje  swoją własną strategię szybszego uczenia się. W Naszej Szkole stawiamy na indywidualny rozwój oraz kształtowanie poczucia własnej wartości opartego na szacunku do siebie i innych.

• W klasach I – III oferujemy udział w KMO - Klubie Młodego Odkrywcy. Naszą misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać.

• W ramach projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska prowadzimy zajęcia umuzykalniające i organizujemy dla młodych melomanów cykliczne wyjazdy do  Filharmonii Poznańskiej.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.