Szkoła Podstawowa w Długiem Starem

GOŚCIE

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie  realizują w naszej szkole - CAS – czyli element programu matury międzynarodowej, który jest niezbędny do uzyskania dyplomu organizacji International Bacculaureate (na który składają się: kreatywności – uczniowie muszą przez dwa lata zrobić coś kreatywnego, jak na przykład gra na gitarze czy nauka nowego języka;  aktywności – uczniowie muszą wykonywać jakąś aktywność fizyczną, może być to bieganie, taniec, ale także spacery oraz service - wolontariat lub coś dla społeczności, tutaj uczniowie chodzą do różnych szkół.

W tym roku uczniowie z liceum wybrali szkołę w Długiem Starem i poprowadzili lekcje w języku angielskim przedstawiając jednocześnie plusy programu matury międzynarodowej. Dwoje wolontariuszy przygotowało bardzo ciekawe zajęcia konwersacyjne, na których piątoklasiści pod presją czasu musieli zadawać i odpowiadać na najróżniejsze (często nawet całkiem śmieszne) pytania. Natomiast maluszki z klasy pierwszej mogły się przenieść w świat dzikich zwierząt i przy dużej dawce śmiechu oraz zabawy starały się jak najlepiej odwzorować wymowę nawet najdziwniej brzmiących nazw zwierzaków.

wolontariusze z II LO

Utworzono dnia 03.03.2019, 09:24

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.